intro sukces, nie wymknie, Ci się z rąk, pressing

"Myśmy Rebelianci", czyli bohaterowie w miejsce łajdaków. WIDEO

Tak trochę osobiście będzie i z patosem, ale po raz kolejny w ostatnim czasie rozbłyska drobne światełko nadziei, że normalność oraz zwykła przyzwoitość, a także odniesienie do prawdziwych, twardych wartości są jeszcze u nas możliwe.

Symbolika, która przez wiele lat dominowała w naszej przestrzeni społecznej i którą próbowano nam narzucić (czekoladowy orzeł, polska flaga wpakowana w psią kupę, robienie z nas narodu morderców, itp, itd, etc) jest w coraz większym stopniu zastępowana symboliką alternatywną i do niedawna "podziemną", czyli pełną godności narracją patriotyczną.

Może powyższe słowa brzmią lekko patetycznie, ale przywracanie blasku  Żołnierzom Wyklętym, czyli Żołnierzom Niezłomnym, to dla mnie osobiście wydarzenie nie mniej ważne od napiętnowania tych, którzy - choć okazali się łajdakami - żądali i żądają, by nazywać ich ludźmi honoru lub bohaterami.

Miejmy nadzieję, że niebawem właściwe proporcje zostaną wreszcie przywrócone. I zera - mimo nieustannego ujadania oraz jazgotu coraz mniej znaczących pseudoautorytetów - zostaną ostatecznie uznane za zera, a także znikną z przestrzeni publicznej, a tacy herosi naszej przeszłości, jak chociażby Niezłomni, zastąpią ich na kartach historii.

Cześć i Chwała do niedawna Wyklętym Bohaterom! W pełni na to zasłużyli.

JACEK ADAMCZYK

PS. De Press i "Myśmy Rebelianci" (czyli Hymn Żołnierzy Wyklętych). Ma moc:

Opublikowano 01.03.2016 2:41


Podziel się!

Dodaj komentarz

Kod