intro sukces, nie wymknie, Ci się z rąk, pressing

Przed derbami. Gdy Legia z Polonią efektownie nie wygrywa to tytułu nie zdobywa

Niedawno usłyszałem, że Legia, mimo wszystko, dobrze zaczęła rundę wiosenną sezonu 2012/2013. Samo sformułowanie „runda wiosenna” brzmi w kontekście tego co widać i czuć za oknem jak dobry żart, więc jedno do drugiego pasuje jak ulał. Przy okazji nie będę wypowiadał się na temat tego, jak bardzo pogrążyła się w ostatnich miesiącach Polonia i na ile jej osłabianie przez Legię wzmocniło Legii siłę i moc. Bo mam co do tej koncepcji sporo wątpliwości.

W ostatnich latach Legii wiodło się bardzo średnio w meczach z Polonią. Bez względu na wszelkie zawirowania w jednym czy drugim klubie, kłopoty z właścicielami, tudzież protesty kibiców. Jeśli zaś chodzi o – nazwijmy to – społeczne oczekiwania, to od czasu powrotu zespołu z ul. Konwiktorskiej do ekstraklasy w 2008 roku było z tym wręcz bardzo słabo.

Podobnie jest w przypadku startu trwającej „rundy wiosennej”. Nie zmienia tego spojrzenia nawet wysokie zwycięstwo Legii nad Górnikiem.

Ostatecznym wyznacznikiem prawdziwej wartości ekipy Jana Urbana będzie dla mnie właśnie zbliżający się mecz z Polonią. Moja teza brzmi: ponieważ w ostatnim czasie Legia nie wygrywa przekonująco z Polonią, to i nie może wywalczyć mistrzostwa Polski.

No więc jeśli nie poradzi sobie i tym razem z drużyną „Czarnych Koszul”, tytułu znów nie będzie.

Zakład?

JACEK ADAMCZYK, szef Agencji PRESSING

Tekst pisany przed derbami Warszawy, rozgrywanymi 30 marca 2013 o godz. 18:00 na stadionie warszawskiej Polonii.

TUTAJ poprzedni komentarz.

Nr. 75 (2871), piątek, 29 marca 2013

Fot. Mateusz Kostrzewa - legia.com

Opublikowano 29.03.2013 22:41


Podziel się!

Dodaj komentarz

Kod