intro sukces, nie wymknie, Ci się z rąk, pressing

Legionisci.com prezentują największą na świecie gigapanoramę z meczu

10 lutego 2011 r. internetowy Serwis Legionisci.com zaprezentował panoramę przedstawiającą kibiców Legii Warszawa oraz holenderskiego ADO Den Haag podczas towarzyskiego spotkania obydwu zespołów.

Mecz odbył się 10.10.2010 r. na stadionie Legii w Warszawie przy ul. Łazienkowskiej 3. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa przy współpracy KP Legia Warszawa, a cały dochód z imprezy został przeznaczony dla chorego kibica warszawskiego zespołu, Wojciecha “Legii” Wisińskiego.

Największa na świecie panorama

“Gigapanorama Legionistów” to największa tego typu panorama na świecie, zarejestrowana podczas widowiska sportowego. Obraz, dostępny pod adresem legionisci.com/gigapanorama, posiada rozdzielczość ponad 2 GigaPikseli, czyli dwóch miliardów pikseli.

Jak to jest zrobione?

Obraz zarejestrowany został przez fotografa Piotra Galasa podczas charytatywnego meczu Legii Warszawa z ADO Den Haag. Panorama powstała z poziomu czwartej, nowobudowanej trybuny Stadionu Wojska Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Finalny obraz gigapanoramy powstał dzięki współpracy trzech osób - Piotra Galasa, Radosława Piotrowskiego oraz Wojciecha Dobrzyńskiego i składa się na niego 279 zdjęć bardzo wysokiej rozdzielczości. Zdjęcia łączone były ze sobą przez kilkadziesiąt godzin, następnie zostały poddane korekcie graficznej, aby po kolejnych kilkunastu godzinach utworzyć jedno wielkie zdjęcie o rozdzielczości 101810 x 20206 pikseli. Dla uzmysłowienia o jak dużym obrazie mowa warto wspomnieć, że odpowiadałby mu wysokiej jakości wydruk fotograficzny długi na ponad 8,6 m i szeroki na ponad 1,7 m.

Panorama przedstawia ponad 21 000 osób, które 10 października 2010 r. zasiadły na trybunach stadionu Legii. Każdy z uczestników tego wydarzenia może odnaleźć się na zdjęciu i zaznaczyć za pomocą konta na Facebooku. Jest to pierwszy tego typu projekt w Europie. Ponadto istnieje możliwość przesłania znajomym odnośnika do dowolnego miejsca na gigapanoramie.

Więcej informacji na temat powstawania panoramy można znaleźć pod adresem http://legionisci.com/Gigapanorama_Legia_Warszawa-FC_Den_Haag_10_10_10/index.html#aboutproject

O Legioniści.com

Legionisci.com to niezależny internetowy portal informacyjny poświęcony drużynom i sekcjom sportowym Legii Warszawa. W Internecie istnieje już 12 lat. To dzięki zapałowi wielu życzliwych współpracowników oraz grupki kibiców tworzących zespół redakcyjny kibice mogą śledzić losy drużyn Legii Warszawa - gdziekolwiek i z kim by nie grali.

Zajrzyj na blog!!!

Zapraszam TUTAJ, aby zobaczyć ZDJĘCIA gigapanoramy i z rzeczonego meczu.

Opublikowano 10.02.2011 15:38